Kolejne 53 osoby w wieku senioralnym wyjeżdża na turnus Wyjazdowej Aktywizacji Seniorów do ośrodka Caritas Archidiecezji Wrocławskiej położonego w Łebie. Do tej pory z naszych wyjazdów skorzystało ponad 3300 seniorów, a na swoją kolej w tym roku czeka kolejne 1000 osób.

eba_2014_maj_012_400

 

Wyjazdowa Aktywizacja Seniorów jest prowadzona czwarty rok i wciąż cieszy się popularnością wśród starszych osób, w tym roku wyjedzie w sumie 1150 osób a do tej pory zorganizowane zostały 63 turnusy. Pośród uczestników nie brakuje coraz to nowych osób, chociaż Ci, którzy na niej już byli  wciąż z miłą chęcią biorą w niej udział. W  tym roku, tak jak i w poprzednim seniorzy i osoby samotne mają możliwość wypoczywania w ośrodku Caritas Archidiecezji Wrocławskiej położonym w Łebie, poprzednie edycje były organizowane również w ośrodku w Pasterce.

Do tej pory z naszych wyjazdów skorzystało 3300 seniorów, a na swoją kolej czeka kolejne 1000 osób. Zaplanowaliśmy na ten rok jeszcze 20 turnusów, ostatni zacznie się 16 października i potrwa do 26 października.

Często osoby starsze, będące już na emeryturze bądź samotne, czują się niepotrzebne, wykluczone z życia rodzinnego oraz społecznego. Wypoczywając w letniej stolicy Polski, którą jest Łeba wczasowicze mogą nawiązać nowe kontakty i przyjaźnie z osobami będącymi z ich grupy wiekowej, mają też motywacje żeby wyjść z domu. Tym, którzy mają problemy z poruszaniem się, z pomocą przychodzą kijki do nordic walking, które można wypożyczyć w ośrodku. W okolicy warto też zwiedzić, m. in. ruchome wydmy, Słowiński Park Narodowy oraz wypłynąć w rejs po jeziorze Łebsko lub Bałtyku.

 

was_2015_400