Pomoc prowadzona w ramach wolontariatu może być bardzo zróżnicowana. Wolontariusz ma możliwość  wyboru rodzaju wsparcia który najbardziej odpowiada jego dyspozycyjności oraz możliwościom. Jedni mogą angażować się w sposób regularny, inni zaś biorą udział w akcjach które odbywają się jednorazowo bądź kilka razy w roku. Dla tych o mniejszej ilości czasu proponujemy działania akcyjne w które wchodzi:

• udział w przedświątecznych zbiórkach żywności i środków pieniężnych w różnych miejscach (t.j.: sklepy, supermarkety, plener)
  • organizacja festynów i koncertów
  • pomoc w przygotowaniu uroczystości i i szczególnych wspomnień (Dzień Chorego, Dzień Babci, Dzień Dziadka, Dzień Dziecka, Święty Mikołaj, Wigilia dla Ubogich).

Festyny, koncerty, uroczystości i szczególne wspomnienia są zazwyczaj organizowane przy parafiach, związku z tym informacji na ten temat szukajcie u księży proboszczów i w Parafialnych Zespołach Caritas.

Wszelkich informacji udzielimy Wam poprzez kontakt:

e-mail: wroclaw@caritas.pl

bezpośrednio: ul. Katedralna 7, Wrocław.

POSZUKUJEMY WYCHOWAWCÓW KOLONIJNYCH

W terminie od 30 lipca do 12 sierpnia br. odbędzie się III turnus koloni Caritas w Ulinii koło Łeby. To świetna propozycja dla tegorocznych maturzystów ale również dla trochę starszych, którzy chcą zrobić coś dobrego w te wakacje i zostać wychowawcą kolonijnym. Zapraszamy!

Zgłoszenia przyjmujemy:
kolonia@wroclaw.caritas.pl lub pod nr tel.: 662 210 871

Zbiórki żywności

Zbiórki żywności w sklepach odbywają się trzy razy do roku: przed świętami Wielkanocnymi oraz przed świętami Bożego Narodzenia w akcji Tak. Pomagam., jak również we wrześniu podczas kampanii Kromka Chleba dla Sąsiada.  Zbiórki przedświąteczne organizowane są ok. 3 tygodnie wcześniej, aby zebraną żywność  móc przeliczyć oraz przygotować z niej paczki dla najbardziej potrzebujących osób w naszej archidiecezji.

Dzień Chorego

Celem obchodów jest uwrażliwienie całej wspólnoty chrześcijańskiej na los “braci mniejszych, chorych i cierpiących, często zepchniętych na margines życia i samotnych”. Światowy Dzień Chorego to także przesłanie skierowane do chorych, ich rodzin i wolontariuszy, sposobność, aby rozważyć rzeczywistość bólu i cierpienia.