– Pytanie o windę bardzo często pojawiało się w rozmowach z naszymi kochanymi seniorami. – wyjaśnia siostra Magdalena CDC koordynująca Wyjazdową Aktywizację Seniorów – kondycja wielu z nich nie pozwalała na codzienną wspinaczkę na drugie piętro, teraz będzie ten dostęp znacznie poszerzony – dodaje siostra.

W Łebie Caritas Archidiecezji wrocławskiej organizuje turnusy wypoczynkowe skierowanie głownie do seniorów, ale nie tylko – Zachęcamy by z tej oferty korzystali też dorośli, szczególnie osoby zaangażowane w życie parafii – zaprasza ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas – Już sama Łeba niesie w sobie ogromny potencjał turystyczny, który może też sprzyjać rozwojowi duchowemu. W naszym ośrodku jest kaplica, a w pobliskiej parafii przez cały okres wakacyjny organizowane są wartościowe wczasorekolekcje – podkreśla ksiądz dyrektor.

– Największym atutem turnusów wypoczynkowych są sami uczestnicy tworzący niezwykłą atmosferę wczasów. Wszyscy w podobnym wieku, z podobnymi zainteresowaniami co pozwala na zawiązanie nowych, ciekawych znajomości i przyjaźni.  – opowiada siostra Magdalena i dodaje – Bardzo chętnie z pobytu w Łebie korzystają wspólnoty parafialne, którym zależy na pogłębieniu relacji i zintegrowaniu wspólnoty- .

Nadmorski kurort oferuje szereg atrakcji zarówno klimatyczno krajoznawczych związanych z malowniczym wybrzeżem i bezpośrednim  sąsiedztwem Słowińskiego Parku Narodowego jak i tych, które są skierowane dla turystów szukających innych form rozrywki i wypoczynku. Natomiast Dom świętego Jana Pawła II znajduje się w centrum Łeby, przy ul. Powstańców Warszawy 16. Do morza idzie się około 15 min. W najbliższym sąsiedztwie ośrodka  mieści się kanał portowy nad którym kwitnie życie turystyczne.

W stolicy letniego wypoczynku nad Bałtykiem ośrodek Caritas Archidiecezji Wrocławskiej może pomieścić jednocześnie 65 seniorów. Na miejscu czekają rowery oraz kijki do nordic walkingu, z których można skorzystać podziwiając atrakcje słowińskiego pobrzeża Bałtyku. Każdy turnus to 9 dniowy pobyt w ośrodku Caritas Archidiecezji wrocławskiej im Jana Pawła II w Łebie obejmujący 9 noclegów z wyżywieniem.  Miejscu dla wczasowiczów przygotowywane jest śniadanie, dwudaniowy obiad i kolacja. W cenę pobytu wliczony jest przejazd autokarem w obie strony oraz ubezpieczenie NNW.

Od poniedziałku do piątku na seniorów oczekuje siostra Magdalena koordynująca zapisy na Wyjazdową Aktywizację Seniorów 2022. Zapisać się można w Centralnym Ośrodku Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 7 we Wrocławiu.

Informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr tel. 664 456 585.

Dowiedz się więcej