To zupełnie nowa akcja Wrocławskiej Caritas. Mogą się w nią włączyć wszystkie przedszkola z Wrocławia.

– Jest ona związana z akcją #PomocDlaSeniora.  Bardzo prosimy, aby dzieci, które przecież uczęszczają na zajęcia przygotowały kartki świąteczne, pocztówki z życzeniami, takie ozdobione dziecięcą ręką. – proponuje ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. – Bardzo potrzebujemy takich kartek, bo wiemy jak bardzo potrzebują ich seniorzy. Chcemy te piękne prace dołączać do naszych paczek dla osób starszych, żeby wiedziały, że chcemy im dać nie tylko produkty żywnościowe, ale też podzielić się życzliwością i dobrocią. Jej wyrazem będą  takie zrobione dziecięcą ręką pocztówki – zachęca ksiądz dyrektor.

Według rzecznika wrocławskiej Caritas, Pawła Trawki, często osoby starsze są naprawdę w bardzo trudnej sytuacji, wiedzą, że gdzieś mają wnuki, ale na przykład bardzo dawno ich nie widzieli czy nie słyszeli.

– Chcemy, aby taki piękny dar przypominał im o tych czasach, kiedy byli dziadziem czy babcią kochaną przez swoje maleńkie wnuki- dodaje.

Prosimy, aby te kartki dostarczać do naszego biura Caritas na ul. Katedralnej 7.

Zależy nam też bardzo, trafiły one do nas przed 9 grudnia, gdyż wtedy będziemy je mogli dołączyć do paczek dla seniorów ufundowanych przez Gminę Wrocław. To 1500 paczek, które trafią do najuboższych osób w podeszłym wieku za pośrednictwem rad osiedli. Jeśli kartki dotrą do nas później przekażemy je do domów opieki, gdzie jak wiadomo seniorzy bardzo samotnie spędzają Święta.

– Wierzymy, że taka pocztówka będzie dla nich momentem wzruszenia, radości i wspomnieniem, jak to jest być na Święta z bliskimi. Dlatego gorąco zachęcamy przedszkolaków do przygotowania takich kartek – opisuje potrzebę akcji s. Magdalena Stachura  CDC.

Gdyby wystąpiły problemy z możliwością przesłania lub dostarczenia kartek do biura Caritas prosimy o kontakt z koordynatorką akcji. W takich sytuacjach Caritas wyśle wolontariuszy po odbiór.

Koordynatorka akcji

Magdalena Stachura CDC

tel. 664 456 585

m.stachura@wroclaw.caritas.pl