Ze względu na pandemię zmienia się forma akcji „Nasza Paka” dzięki której dzieci z dolnośląskich rodzin od lat pomagały swoim rówieśnikom.

– Mamy pod opieką przez cały rok dzieci, które nie mogą nawet marzyć o świątecznym upominku pod choinką. Dlatego chcemy pomóc św. Mikołajowi i przygotować dla nich bożonarodzeniowe prezenty – opisuje inicjatywę koordynator akcji Michał Brzezicki.

„Nasza Paka” to zbiórka prezentów dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Dotychczas miała dodatkowy walor edukacyjny i kształtujący postawy społeczne, ponieważ to dzieci zbierały upominki dla dzieci.

– Rzeczywistość czasu pandemii wymusiła na nas pewne zmiany w organizacji, jednak akcja szczególnie teraz jest jeszcze bardziej potrzebna – tak koordynator akcji opisuje sposób jej przeprowadzenia w tym roku. – Dzieci odbywają naukę zdalnie i dlatego szkoły nie są w stanie wziąć udziału w zbiórce. Dlatego zapraszamy do zaangażowania się pracowników firm w to szlachetne i propagujące postawy społecznej odpowiedzialności dzieło.

W założeniach mikołajkowej „Naszej Paki” leży, aby poszczególne działy czy sekcje dolnośląskich firm przygotowały artykuły na jedną lub więcej paczek dla dzieci. Paczki następnie będą przepakowywane bezpośrednio w biurze Caritas Archidiecezji Wrocławskiej tak, aby były dostosowane do potrzeb konkretnych dzieci.

Ważne jest aby wszystkie rzeczy były nowe, tak aby prezent dał prawdziwą radość obdarowanym.

W paczce mogą się znaleźć nowe zabawki, gry, maskotki, lalki, książki, kolorowanki oraz ewentualnie słodycze.

W zależności od sytuacji proponujemy trzy sposoby zebrania  i przekazania prezentów:

  1. Paczki mogą  trafić do firm po przyniesieniu ich przez pracowników, skąd zostaną przez nas odebrane.
  2. Innym sposobem ze względu na pracę zdalną jest przygotowywanie paczek np. w domu (prosimy jednak wtedy o zminimalizowanie punktów odbioru)
  3. Paczki bądź artykuły na paczki  mogą być przez pracowników bezpośrednio wysyłane do naszej siedziby.

Paczkę można również ufundować bezdotykowo, za przekazane środki zostaną zakupione odpowiednie dla dzieci artykuły:

 

Wesprzyj akcję "Nasza Paka"

-Znamy te dzieci z imienia i nazwiska, wiemy w jakim są wieku, dlatego przygotowane paczki będą dobierane w sposób odpowiedni do ich wieku i płci – podkreśla sens akcji „Nasza Paka” Michał Brzezicki.

Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do tej akcji.

Terminy:

  • Zgłoszenie udziału w akcji do 6.12.2020 r.(zgłoszenia można dokonać drogą mailową). Po zgłoszeniu otrzymają Państwo materiały promocyjne (plakat do wydrukowania oraz grafikę  na stronę internetową).
  • Przeprowadzenie akcji do 15.12.2020 r.
  • Odbiór paczek przez pracownika lub wolontariusza Caritas Archidiecezji Wrocławskiej od 30.11.2020.r do 20.12.2020 r.

Prosimy o potwierdzenie włączenia się w akcję.

Kontakt z koordynatorem akcji:

Michał Brzezicki – 668 021 036,

e-mail:  mbrzezicki@wroclaw.caritas.pl