#PomocDlaSenioraDla Pani Teresy dwie paczki ponieważ dzieli się ze swoją sąsiadką.

Opublikowany przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej Czwartek, 23 kwietnia 2020

#PomocDlaSeniora to ogólnopolska akcja Caritas Polska, polegająca na zbiórce funduszy na pomoc dla osób starszych w czasie pandemii. Diecezjalne Caritas przekazane środki rozdysponowują pomiędzy swoje jednostki tak by wsparcie trafiało bezpośrednio do najbardziej zagrożonych w tym czasie. Wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas maja doskonałe rozeznanie w potrzebach seniorów w swojej lokalnej społeczności i docierają do tych, dla których paczka może być prawdziwym ratunkiem.

– Często jednak nie chodzi o samą paczkę. Torba pełna darów to okazja by się choć na moment, przy drzwiach, spotkać się, aby okazać sobie wzajemnie życzliwość, zamienić kilka słów. To ważne dla osamotnionych seniorów. W tym czasie dostają bardzo konkretny sygnał – nie jesteście sami, pamiętamy o was- wyjaśnia Robert Jadwiszczak, koordynator akcji w archidiecezji.

Te dobre gesty rzeczywiście podnoszą na duchu ale również pozwalają Parafialnym Zespołom działać w tym trudnym czasie. Nie mając zwyczajnych dróg uzyskania wsparcia, tj. zbiórka żywności czy przykościelne kwesty, środki z projektu pozwalają na skuteczne wspieranie seniorów.

– Wolontariusze są bardzo pomysłowi, mają wiele energii i dysponują wolnym czasem, który chcą pożytecznie wykorzystać. Przygotowanie i dostarczenie paczek to też sposób na przezwyciężanie własnych lęków i zbudowanie relacji z podopiecznymi. To w końcu kolejna okazja do niesienia radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Chrystusa! – przypomina ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Paczki trafiają do wybranych przez Parafialne Zespoły Caritas osób z terenu ich działania. To najbardziej potrzebujących przekazanych zostanie ponad 100 paczek z żywnością i środkami czystości. Tylko w kwietniu pula środków przekazanych do wrocławskiej Caritas przez Caritas Polska to 50 tys. zł.