W niedzielę, 9 lutego, w parafii pw. Macierzyństwa NMP ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas wraz współpracownikami dzielił się radością i opowiadał o dziełach podejmowanych przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej według słów Ewangelii: „Aby widzieli dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie”.

Niedziela Caritas to okazja, aby pracownicy wrocławskiej Caritas powiedzieli o podejmowanych działaniach, które są dziełem miłosierdzia całego Kościoła Wrocławskiego. Za każdym razem głównym celem takiego wydarzenia jest pobudzenie parafian do  czynnego włączenia się w duchu chrześcijańskim w pomoc na rzecz najuboższych. Wierni zachęcani są do modlitwy, do wstępowania w szeregi grup charytatywnych takich jak Parafialne Zespoły Caritas i do dzielenia się swoim darem serca.

– Caritas ­- miłość miłosierna jest naszym świadectwem wiary, świadectwem, którego nie możemy chować. Ma ono lśnić i pokazywać smak Ewangelii – podkreślił w homilii Dyrektor Caritas.

Tym razem w katechezie przed każdą Mszą Św. pracownicy Caritas zachęcali do pomocy Mai mieszkającej na wrocławskich Pilczycach, której potrzebny jest nowy, specjalny spacerowy wózek inwalidzki. Maja i jej mama cierpią na chorobę Fabry’ego powodującą osłabienie, ból, a dodatkowo problemy z poruszaniem się. Rodzice Mai poprosili krewnych i przyjaciół, aby tego dnia pomogli w przeprowadzeniu kwesty. Przed kościołem stali wolontariusze rozdając ulotki i trzymając puszki na datki. Udało się zebrać 9 046,20 zł co pozwoli nie tylko na zakup wózka ale umożliwi dalszą rehabilitację 9 – cio latki.