Do wrocławskiej Caritas dotarło 5 łóżek pielęgnacyjnych przekazanych przez Caritas Polska.

– Sprzęt rehabilitacyjny jest bardzo potrzebny szczególnie seniorom i ich rodzinom.  Codzienna troska o osoby chore, dotknięte cierpieniem jest bardzo wymagająca ale też często pociąga za sobą wysokie koszty, dlatego każda pomoc jesteś bardzo potrzebna.  Nasza wypożyczalnia ma różnego rodzaju sprzęty rehabilitacyjne i pielęgnacyjne, które są używane za darmo po uiszczeniu kaucji.  Jej wyposażenie pochodzi zarówno od Caritas Polska jak i własnych zakupów ale także zdarza się że osoby przekazują niepotrzebny już w ich rodzinach tego rodzaju sprzęt.- tłumaczy s. Aneta Banyś nadzorująca wypożyczalnię.

Dzięki przekazanym do Caritas Polska środkom od 2011 do 2017 roku możliwe było realizowanie kolejnych etapów tworzenia i wyposażania wypożyczalni sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego Caritas na terenie całej Polski.

Za 14 mln 822 tys. zł zakupiono w tym czasie:

5339 łóżek pielęgnacyjno-rehabilitacyjnych z pilotem

527 ssaków

959 koncentratorów tlenu

oraz inne sprzęty, które trafiły do ośrodków rehabilitacyjnych prowadzonych przez Caritas w Polsce.

Sprzęt ten trafił do 44 diecezjalnych Caritas, w tym do Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Poza sprzętem zakupionym przez Caritas Polska, wrocławska Caritas dysponuje m.in., koncentratorami tlenu, wózkami, balkonikami i chodzikami oraz innym sprzętem medycznym i rehabilitacyjnym.  

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Adres
Caritas Archidiecezji Wrocławskiej
ul. Katedralna 7
50-328 Wrocław

Telefon
668 021 033
713 271 316
713 271 300 – sekretariat

E-mail
abanys@caritas.wroclaw.pl

Osoba do kontaktu
Siostra Aneta Banyś CDC

WYPOŻYCZALNIA SPRZETU REHABILITACYJNEGO