Poszerzamy ofertę dla naszych seniorów wypoczywających w Łebie 17 nowy rowerów i 15 kompletów kijów do nordic walkingu oczekuje już w ośrodku Caritas na przyjazd wczasowiczów. Nowy sprzęt udało się zakupić dzięki dofinansowaniu z Caritas Polska.

 

W Łebie od 7 lat wypoczywają seniorzy. Dla nich Caritas Archidiecezji Wrocławskiej udostępniła ośrodek im. Jana Pawła II i Dom św. Jadwigi, tzw. Księżówkę. Każdego roku ponad 1000 osób po 50 roku życia wyjeżdża nad Bałtyk by aktywnie odpocząć wśród rówieśników. Aby Wyjazdowa Aktywizacja Seniorów była jeszcze bardziej aktywna wraz Caritas Polska postaraliśmy się o zakup nowego sprzętu rekreacyjnego. 17 wygodnych rowerów z obniżonymi ramami i szerokimi siodełkami oraz 15 kompletów kijów do nordic walking doposażyło ośrodek.

Pierwszy tegoroczny turnus wystartuje już w sobotę 28 kwietnia – dysponujemy jeszcze kilkoma miejscami. Większość turnusów zarezerwowana jest dla konkretnych parafii a dwa są przeznaczone wyłącznie dla wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas .

 

Więcej informacji o WAS 2018 można przeczytać TUTAJ.

Koordynator tel. kom. 664-456-585