Spotkanie dotyczące współpracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej dla członków Parafialnych Zespołów Caritas odbędzie się 18 listopada br. o godz. 9.30.

Planowane spotkanie odbędzie się w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu przy placu Katedralny 14. W kaplicy seminarium o godzinie9.30 rozpoczniemy Eucharystią, by w pierwszej kolejności zaczerpnąć mocy od samego Chrystusa, jak również uzyskać potrzebnej łaski Bożej dla działań na rzecz drugiego człowieka.

Do udziału w  spotkaniu zostały zaproszone osoby reprezentujące instytucje Pomocy Społecznej, między innymi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Treść spotkania zostanie wypełniona tematami, które pozwolą osobom zainteresowanym ze strony Parafialnych Zespołów Caritas, pełniących posługę w Punktach Pomocy Charytatywnej w swoich parafiach, nabyć wiedzy która pozwoli skutecznie pokierować osobami potrzebującymi pomocy do odpowiednich instytucji i ich wydziałów po konkretną pomoc (MOPS, GOPS).

PLAN SPOTKANIA

9.30 – Eucharystia

10.30 – Omówienie spraw bieżących

11.00– Spotkanie z pracownikami Ośrodków Pomocy Społecznej

12.00 – Podsumowanie. Możliwość odbycia indywidualnych konsultacji z pracownikami Ośrodków Pomocy Społecznej.

 

Zgłoszenia udziału w spotkaniu należy dokonać do dnia 14 listopada (wtorek), wysyłając sms na nr: 662 217 292 lub wysyłając email na adres: rjadwiszczak@wroclaw.caritas.pl, zawierający w treści: parafię, miejscowość oraz ilość osób która weźmie udział w w/w spotkaniu.

ZAPRASZAMY