Radosne spotkanie, wspólna praca i wielki potencjał pomagania, z takimi wspomnieniami wrócili pracownicy Caritas z Dominica Caritatis – Niedzieli Caritas w Parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych na wrocławskim Księżu Małym 29 października br.

Niedzielne spotkanie 29 października br. z wiernymi Parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych na Księżu Małym we Wrocławiu mogło się odbyć dzięki zaproszeniu Ojca Proboszcza, przełożonego wspólnoty Sercanów , o. Andrzeja Łukawskiego sscc.

Ks. Dyrektor Dariusz Amrogowicz w homiliach nie tylko zwracał uwagę na wielkość i rozmach stworzonego we wrocławskiej archidiecezji dzieła charytatywnego Caritas ale też kierował uwagą na pytanie o przykazanie miłości. –„Będziesz miłował Pana boga swego”, nie czyjegoś Boga, nie Boga księży, rodziców, katechety, swojego Boga. Czy On jest Twój? Tak jak mówi się że to jest moja żona, moje dzieci, mój dom? – pytał dyrektor. W katechezach przed eucharystią pracownicy przedstawiali wrocławską Caritas podkreślając, ze jest to dzieło całego Kościoła wrocławskiego i wyraz naszej realizacji przykazania miłości.

Niedziela Caritas była pełna radości, również dzięki wielkiemu zaangażowaniu Parafialnego Zespołu Caritas. Od ran wolontariuszki przygotowywały „śniadanie wdzięczności”. – Chcemy w ten sposób podziękować wszystkim parafianom, którzy nie ustają we wspieraniu naszej parafialnej Caritas – wyjaśniały Panie z PZC. Szereg organizowanych w parafii wydarzeń angażuje Zespół Caritas – pieczemy ciasta, rozprowadzamy używane książki kwestujemy i w ten sposób zdobywamy środki na pomoc ubogim – opowiadały wolontariuszki z Księża Małego.

Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas: w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca o 17.30

Parafialny Zespół Caritas można wesprzeć ofiarami pieniężnymi, przekazanymi duszpasterzom lub ofiarami w naturze. Dzwoniąc do kancelarii parafialnej (71 343-79-76, środa 8.00 – 14.00 lub w czasie dyżurów kancelarii) można uzyskać więcej informacji. Także osobiście można zapytać o potrzebne dary w trakcie trwania dyżurów Zespołu Caritas w budynkach parafialnych.