26 listopada br. w Sali Senatu PWT zostały zapalone dwie świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Tym samym została zainaugurowana akcja, która dzięki Państwa zaangażowaniu pozwoli dzieciom z uboższych rodzin wypocząć na kolonii Caritas.

wdpd_513x289_513

Idąc za tradycją, Caritas i w tym roku zaprasza, aby w tym szczególnym czasie, jakim jest okres świąt Bożego Narodzenia nabyć świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i tym samym wesprzeć akcję kolonijną Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

W polskich domach, rodziny każdego roku chętnie stawiają na świątecznym stole świecę Caritas, symbol życia i spełniającej się ofiary. Pokazuje to jak wiele jest wokół nas osób, które troszczą się nie tylko o swoją rodzinę i swoich najbliższych, ale też o te najuboższe i potrzebujące osoby, których wokół nas wciąż nie brakuje.

_dsc9000_400

26 grudnia br. w Sali Senatu PWT zostały zapalone dwie świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Arcybiskup, Metropolita Wrocławski, ks. Józef Kupny zapalając Płomień Miłosierdzia  zachęcał wiernych do włączenia się w akcję, mającą już 23 letnią tradycję. Jego słowo było na wpół życzeniami, na wpół modlitwą. Mówił:  – Niech ta świeca rozpali w nas płomień miłosierdzia i wyobraźnię miłosierdzia –  podkreślił i dodał: – To światło niech ogrzewa serca dzieci, które przyjmą tę pomoc, ale też rodziców, którzy często cierpią z tego powodu, że nie mogą dzieciom zapewnić odpowiednich warunków. Drugą świecę zapalił Wojewoda Dolnośląski, Paweł Hreniak. Reprezentując wszystkich Dolnoślązaków mówił: – Pamiętajmy, że kupując świecę wigilijną wspieramy dzieci w potrzebie. Niech to będzie nasz dolnośląski odruch serca w tym czasie. Zachęcam wszystkich Dolnoślązaków do wsparcia tej zacnej inicjatywy.

Tym samym została zainaugurowana akcja, która dzięki Państwa zaangażowaniu pozwoli dzieciom z uboższych rodzin wypocząć na kolonii Caritas. Świece już od pierwszej niedzieli Adwentu (27 listopada)  będzie można nabyć w swoich parafiach oraz siedzibie Caritas, przy ul. Katedralnej 7.

 

_dsc9016_400

Akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom ma na celu sfinansowanie kolonii dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych oraz takich, które z różnych przyczyn nie mogą pozwolić sobie na taki wydatek.

Wakacje z Caritas dają dzieciom możliwość nabrania nowych sił przed kolejnym rokiem szkolnym, oderwania się od domowych obowiązków a także poznania nowych osób w swoim wieku oraz nauczenia się nowych i ciekawych rzeczy. Radzice zaś w tym czasie nie muszą martwić się o to, co robią ich pociechy oraz o to, skąd wziąć środki finansowe, aby ufundować swoim dzieciom wyjazd w okresie wakacyjnym. Tego lata z odpoczynku w Ulinii koło Łeby skorzystało 350 dzieci.

_dsc9025_400

Co jeszcze się dzieje z pieniędzmi ze sprzedaży świec? Po odliczeniu kosztów dystrybucji świec, część środków pieniężnych pozostaje w parafii, część wykorzystywana jest w diecezji na akcje prowadzone przez Caritas a 10 gr z każdej świecy przeznaczane jest na Międzynarodowe Dzieła Caritas na rzecz dzieci. Dzięki temu każda osoba nabywająca świece wspiera działania pomocowe dla osób ubogich i potrzebujących nie tylko w swoim mieście, czy kraju, ale i na całym świecie.

_dsc9065_400

 

W tym roku, przy Kościołach i Parafiach zostanie rozprowadzone ponad 19 000 dużych i 56 000 małych świec. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Zdjęcia z kolonii Caritas 2016 odstępne są TUTAJ

 

Wydarzenia na Ostrowie Tumskim 11.12.2016r.