Rejs statkiem, zwiedzanie Muzeum Miejskiego oraz Archeologicznego, wspólne spacery i wiele innych atrakcji zapewniliśmy dzieciom odwiedzającym Klubowe Centra Aktywizacji Dzieci i Młodzieży podczas półkolonii.

 

Wakacje to czas wolny od nauki i obowiązków szkolnych, to dla wielu dzieci też czas, w którym są pozostawione same sobie. Dla 20 uczniów z ubogich rodzin, które regularnie odwiedzają Klubowe Centra Aktywizacji Dzieci i Młodzieży daliśmy szansę spędzenia aktywnie i ciekawie wakacji.

Podczas 18 dni, w których trwa półkolonia, nasi wolontariusze wraz z uczestnikami zwiedzili Muzeum Miejskie, gdzie zgłębiali „Legendy wrocławskiego Rynku”, w Muzeum Archeologicznym zaś dowiedzieli się więcej o „Strachach i innych mrocznych historiach wrocławskiego Rynku”. Wyjście na kręgle pozwoliło dzieciom zintegrować się ze sobą oraz z wychowawcami, mogły też poczuć ducha zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy. Rejs statkiem pokazał wszystkim miasto z zupełnie innej perspektywy, a wyjścia na kąpielisko Morskie Oko oraz do Aquaparku pozwoliło w pełni cieszyć się z uroków lata.