Zapraszamy WAS do Łeby, na Wyjazdową Aktywizację Seniorów!

Do wzięcia udziału w akcji Wyjazdowa Aktywizacja Seniorów (WAS) zachęcamy osoby w wieku 50+, szczególnie działające na rzecz Kościoła Katolickiego. Co roku 1100 osób ma możliwość wyjechać do nadmorskiej stolicy, Łeby, gdzie w ośrodku Caritas im. Jana Pawła II czeka na nich wiele atrakcji.

Podstawowym celem akcji jest zintegrowanie i zaktywizowanie osób starszych, które na co dzień czują się samotne i nie potrafią odnaleźć się w dzisiejszym świecie.

Podczas 9 – dniowego wyjazdu WAS-owicze mają okazję korzystać z bogactw jakie daje nadmorski mikroklimat. Spacery brzegiem morza, gdzie powietrze ma dużą zawartość jodu sprawiają, że człowiek czuje się bardziej wypoczęty, staje się mniej podatny na stres a przy okazji wspomagane jest leczenie chorób związanych z niedoborem tego pierwiastka.

 

Dla wczasowiczów istnieje możliwość zorganizowania wycieczek, np. zwiedzanie Łeby, przepłynięcie morskim tramwajem na ruchome wydmy, rejs statkiem, imprezy towarzyskie, spacery, kąpiele w morzu.

Ośrodek dysponuje rowerami, którymi można udać się na wycieczkę po najbliższej okolicy, kijki do nordic walking umożliwią dalsze spacery po plaży i wydmach, leżaki i parawany na plaży ułatwią wypoczynek.

 

 

Położenie

  • doskonała lokalizacja Ośrodka – w samym centrum Łeby
  • 150 m od Dworca Kolejowego
  • 800 m od morza.

p1060934_2048_01ŁEBA to niewielkie miasteczko położone nad Morzem Bałtyckim, między jeziorami  Łebsko i Sarbsko, pośród lasów sosnowych. W sąsiedztwie światowy rezerwat biosfery – Słowiński Park Narodowy a w nim unikatowe w skali Europy ruchome wydmy zwane Białymi Górami, znajdujące się pomiędzy jeziorem Łebsko a morzem, z najważniejszą Łącką Górką 42m. Stanowią one niewątpliwie największą atrakcję Słowińskiego Parku Narodowego, uznanego w 1977 r. przez UNESCO za światowy rezerwat biosfery z uwagi na wyjątkowe walory przyrodnicze i zachodzące tu procesy eoliczne.

Rejon ten jest jednym z najczystszych ekologicznie rejonów Polski. Tutejszy mikroklimat charakteryzuje się dużą zwartością jodu i soli w powietrzu, dobrym nasłonecznieniem i znaczną dynamiką zmian w powietrzu. Malownicze okolice oraz szlaki rowerowe i piesze sprzyjają organizowaniu wycieczek i spacerów.

 

Atrakcje

p1060837_2048Łeba to port rybacki i jachtowy. Posiada wręcz idealne warunki do uprawiania sportów wodnych takich jak: windsurfing, żeglarstwo czy wędkarstwo. O atrakcyjności miasta stanowi dogodna komunikacja drogowa.

Z licznych atrakcji tego miejsca można wymienić wycieczki wodnym tramwajem do ruchomych wydm i wyrzutni rakiet, rejsy wycieczkowe po morzu oraz przejażdżki bajkową kolejką. Będąc tu można zobaczyć dwie latarnie morskie, Ogród Ornitologiczny, Miasteczko Western City, Muzeum Wsi Słowiańskiej w Klukach, Muzeum Motyli, Park Jan Pawła II i inne ciekawe miejsca. Łeba stała się jedynym w swoim rodzaju polskim miastem-państwem, które ma swój paszport, monetę i oczywiście księcia.  Promocyjne hasło ” Księstwo Łeba ” stało się produktem wizerunku miasta.
Łeba to jednak przede wszystkim kąpielisko. Wspaniałe plaże otoczone wydmami zapewniają świetny wypoczynek a szczególny mikroklimat poprawia samopoczucie.

Uroki jeziora…

p1060876_1280

Na plaży

p1060822a_1024

Adres
 ul.Powstańców Warszawy 16
Łeba

Telefon
s. Magdalena Stachura 664 456 585