Wielkanocne jajka, babka i żurek, a także opowieść o życiu Jezusa Chrystusa towarzyszyły wielkanocnemu spotkaniu w Dobroszycach. Podopieczni warsztatów terapii zajęciowej z powiatu Oleśnickiego spotkali się wspólnie, aby świętować zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach przygotowali piękną pantomimę opowiadającą o najważniejszych tajemnicach chrześcijaństwa: wcieleniu, życiu, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa.

Ksiądz Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, pobłogosławił pokarmy na świąteczny stół. Do osób z niepełnosprawnościami, które korzystają ze wsparcia warsztatów terapii zajęciowej, zwrócił się słowami, mówiącymi o całorocznym przeżywaniu Wielkanocy. -Jesteście bardzo kochani” – rozpoczął – i tym ukochaniem przyjechaliśmy się nasycić, zaczerpnąć, bo u was nie tylko Wielkanoc trwa dłużej, ale i tajemnice Wielkiego Tygodnia rozciągają się na cały rok. W tym miejscu nie brakuje ani wielkopiątkowego cierpienia, ani radości wielkanocnej, w każdym dniu – mówił dyrektor.

Dla wszystkich uczestników spotkania przygotowany był świąteczny poczęstunek składający się z tradycyjnych potraw wielkanocnych.

“To jest miejsce, gdzie dzień dobra naprawdę trwa przez cały rok. Doświadczają go nie tylko nasi podopieczni, ale również terapeuci i pracownicy, którzy bardzo wiele otrzymują od osób z niepełnosprawnościami” – mówił Paweł Trawka, rzecznik Wrocławskiej Caritas.

Warsztaty terapii zajęciowej w Dobroszycach służą osobom z różnymi niepełnosprawnościami poprzez oferowanie im możliwości rozwijania umiejętności społecznych, zawodowych oraz osobistych. W kilkunastu pracowniach organizowane są zajęcia, warsztaty i aktywności, które wspierają integrację społeczną, samodzielność oraz rozwój osobowy uczestników. Dzięki temu osoby z niepełnosprawnościami mogą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, zdobywać nowe umiejętności oraz rozwijać swoje zainteresowania.