Opiekunowie Szkolnych Kół Caritas z terenu Archidiecezji Wrocławskiej spotkali się w siedzibie Caritas aby przygotować wspólne działania i wymienić się doświadczeniami po przebudzeniu się szkolnego wolontariatu z uśpienia spowodowanego pandemią.

Rozpoczęli od modlitwy w kaplicy pw. św Jadwigi. W homilii podczas Eucharystii , ks. Dariusz Amrogowicz odwoływał się do postawy apostołów, o których ustanowieniu opowiadała Ewangelia. – To spotkanie ma nas umocnić, tak jak umocnieni byli apostołowie po powrocie z głoszenia nauki, gdy z Jezusem i sobą dzielili się doświadczeniami – mówił ks. dyrektor. Przywoływał też postać  wspominanej w tym dniu św. Agnieszki, młodziutkiej męczennicy z IV wieku. – Mimo swej młodości wiedziała co jest najistotniejsze w życiu, dała świadectwo o tym, że to dusza ludzka jest nieśmiertelna. – podkreślał ks. Dariusz i za jej wstawiennictwem polecał wszystkich wolontariuszy ze Szkolnych Kół.

Omawiając całoroczne działania koordynator akcji Nasza Paka, Michał Brzezicki podziękował za nadzwyczajną ofiarność i zapowiedział rozwój akcji w przyszłych latach.

Prezentujemy kilka materiałów o tej akcji:

https://www.facebook.com/okiemwiary/videos/710067443261907/

http://wroclaw.caritas.pl/2021/12/22/final-akcji-nasza-paka/

https://wroclaw.tvp.pl/57589031/tegoroczny-final-akcji-nasza-paka-to-kolejny-rekord

https://wroclaw.gosc.pl/doc/7281390.Nasza-paka-trafila-juz-do-dzieci

https://www.radiorodzina.pl/2021/12/22/final-akcji-nasza-paka/

https://dolnoslaska.policja.gov.pl/wr1/aktualnosci/biezace-inf/56315,Swiety-Mikolaj-i-Komisarz-Lew-na-Ostrowie-Tumskim-we-Wroclawiu.html

 

Przygotowując plan działań omówione zostały wielkopostne akcje: „Tak. Pomagam!” – zbiórka żywności, „Talent miłosierdzia” – zbiórka artykułów w szkole, „Jałmużna Wielkopostna” –skarbonki.

Koordynujący realizacje „Dnia dobra” Paweł Trawka, wyjaśnił ideę akcji:

DZIEŃ DOBRA to radosne świętowanie Niedzieli Miłosierdzia Bożego, która co roku przypada tydzień po Wielkanocy. To także święto patronalne Caritas, największej charytatywnej organizacji pozarządowej w Polsce, w której strukturach działa 90 tysięcy wolontariuszy. W tym dniu w całej Polsce odbędą się pikniki rodzinne, konkursy, biegi, kiermasze, gry terenowe, warsztaty, koncerty i wiele innych atrakcji. Mamy nadzieję, że do nas dołączysz i razem pomnożymy DOBRO!!!

Więcej informacji i formularz do zapisów:

https://www.dziendobra.pl/

Zaplanowano również działania związane z organizacją Zjazdu Szkolnych Kół Caritas 20 maja 2022 r. na Ostrowie Tumskim.  W programie przewidziana jest gra terenowa oscylująca wokół archikatedry wrocławskiej i jej ponad 1000 – letniej historii. Wkrótce więcej informacji.

Koordynator SKC Robert Jadwiszczak przedstawił zasady ubiegania się o dofinansowanie do letniego wypoczynku dla wolontariuszy.