W poniedziałek Wielkanocny 50 ubogich zasiądzie do nowych stołów w odświeżonej jadłodajni wrocławskiej Caritas. To 19 śniadanie wielkanocne, na które zapraszani są najubożsi i bezdomni.

Dzięki ofiarności wrocławian podczas Orszaku Trzech Króli oraz dotacji z Caritas Polska udało się  w kilka miesięcy odmalować wnętrze, odświeżyć elewację i zakupić nowe stoliki i krzesła do jadłodajni przy ul. Słowiańskiej we Wrocławiu. Caritas Polska wypracowała mini program w ramach, którego od sieci handlowej Lidl pozyskane zostało 70 tys. złotych dla 7 jadłodajni prowadzonych przez Caritas diecezjalne. Jedną z tych dotacji otrzymała nasza Caritas. Środki pozwoliły na zakup 12 nowych stolików oraz 45 krzeseł.

– Chcieliśmy zapewnić osobom bezdomnym i najuboższym lepsze warunki do spożywania posiłków oraz poprawić funkcjonowanie kuchni i jadłodajni – podkreśla Michał Brzezicki, koordynator jadłodajni. Temu drugiemu celowi służy specjalistyczna szatkowania ułatwiająca pracę kucharkom.

Odnowiona placówka będzie gościła ubogich podczas wielkanocnego śniadania. Od 19 lat 50 ubogich zapraszanych jest to podzielenia się Wielkanocna radością. Na pięknie zastawionych stołach pojawia się świąteczne potrawy. Nie zabraknie tradycyjnych jajek, wędlin i żurku, będzie również coś na słodko. Do stołu z ubogimi zasiądzie także biskup Jacek Kiciński, który poprowadzi również modlitwę i pobłogosławi pokarmy. Śniadanie odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 9.00.

Z odnowionej jadłodajni korzysta dziennie kilkaset osób dla których od poniedziałku do soboty przygotowujemy każdorazowo ponad 500 posiłków. Rocznie, tylko jadłodajnia wrocławska wydaje 136 000 talerzy z zupą i porcji pieczywa. Korzystają z nich w głównej mierze bezdomni i zagrożeni bezdomnością oraz niestety coraz więcej osamotnionych seniorów.

Jadłodajnia na ul. Słowiańskiej 17 współfinansowana jest przez gminę Wrocław.