Celnicy oraz Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej wypełnili tytki charytatywne. –Zebrana żywność wsparła naszą zbiórkę żywności dzięki czemu kolejne rodziny otrzymały wsparcie ­ – zaznaczył Rober Jadwiszczak koordynator wrocławskiej zbiórki Tak, pomagam.

Kapelan Krajowej Administracji Skarbowej, Ks. Piotr Jakubuś, poprosił pracowników Służby Celnej oraz Krajowej Administracji Skarbowe aby wypełnili torby otrzymane od wrocławskiej Caritas. – Pracowników instytucji wcale nie trzeba było przekonywać do włączenia się w przygotowanie paczek. – zaznacza kapelan.

Takie akcje pomagają także samym pracownikom – opowiada Marta Tarnowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, wyjaśnia, To bardzo ważne ponieważ 1 marca Administracja Skarbowa połączyła się z funkcjonariuszami celno-skarbowymi i dawnymi pracownikami kontroli skarbowej. – Ludzie wciąż się nie znają, a jest nas prawie 5 tys. Zbiórka Caritas wymaga wzajemnego kontaktu, a co za tym idzie – poznajemy się nawzajem – dodaje.

– Pracują tutaj funkcjonariusze i pracownicy, którzy mają wielkie i dobre serca – opowiada ks. Piotr Jakubuś – Już wcześniej włączali się w inne inicjatywy – Szlachetną Paczkę (zebrano ok. 18 tys. zł) czy oddawanie krwi dla chorych dzieci z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej – dodaje.

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przekazała torby “Tytki Charytatywnej” do Izby Administracji Skarbowej, urzędów skarbowych we Wrocławiu oraz Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Pracownicy instytucji wypełnili darami ok. 80 toreb przekazując żywność i środki czystości.