Dyrektorzy i Kierownicy ośrodków Caritas przygotowywali Metropolitalną Pielgrzymkę Caritas do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy.

– Każde, nawet najlepsze dzieło, bez Bożej pomocy nie będzie dobre. – mówił podczas Mszy św. ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas i wskazał na projekt wieży Babel, który choć wzniosły w swojej idei nie był Bożym dziełem. W swoich relikwiach towarzyszyła pracownikom Caritas św. Jadwiga, bo to dla szerzenia jej kultu organizowana jest pielgrzymka Caritas z trzech diecezji.
– Przygotowujemy rycerzy i wojowników mongolskich, będą łucznicy i tańce dworskie, podopieczni Caritas wystąpią z programami artystycznymi a wolontariusze i pracownicy wezmą udział w ciekawym sympozjum, na którym usłyszą, m. in.  bp Kiernikowskiego czy ks. Iżyckiego – dyrektora Caritas Polska – zapowiadał Paweł Trawka, rzecznik Archidiecezjalnej Caritas.

 

Omówione zostały szczegóły organizacyjne i skierowane zostało zaproszenie do udziału w pielgrzymce – Gorąco proszę o obecność wszystkich pracowników. Zachęcam aby zaprosić również podopiecznych i ich rodziny, wolontariuszy oraz wszystkich, dla których idea Caritas jest częścią życia – zaznaczył ksiądz Dyrektor.