Parafialne Zespoły Caritas oraz biuro Caritas Archidiecezji Wrocławskiej już przygotowują się  do akcji przekazania wyposażonych plecaki dla dzieci z rodzin w których jest ciężka sytuacja życiowa. Co roku, dla małych żaków z pomocą mieszkańców Dolnego Śląska przygotowujemy blisko 2000 tornistrów wypełnionych potrzebnymi przyborami szkolnymi.

 

Od dziś można podzielić się długopisami, zeszytami, kredkami, piórnikami, flamastrami, blokami, farbami, tornistrami i wszystkim tym, co potrzebne jest małym żakom w nauce. Można przynieść w pełni wyposażony tornister lub tylko jakieś artykuły. Dary można przynosić do siedziby wrocławskiej Caritas przy ul. Katedralnej 7.

W sierpniu wolontariusze Caritas Archidiecezji Wrocławskiej wyruszą do sklepów, aby wraz z mieszkańcami Dolnego Śląska wyposażyć przygotowane wcześniej plecaki dla najuboższych uczniów w przybory szkolne.

W akcję z wielkim zapałem włączają się Parafialne Zespoły Caritas, organizując kiermasze ciast i zbiórki artykułów szkolnych w parafiach.

 

Osoby chcące wesprzeć naszą akcję finansowo mogą przekazać darowiznę na nasze konto bankowe z dopiskiem: Wyprawka dla żaczka 2017.  Nr konta: PKO BP SA III O/Wrocław 24 1020 5242 0000 2102 0019 7863

Coraz częściej przyszli nowożeńcy proszą, aby przynoszone na ślub kwiaty zamienić na jakąś pożyteczną drobnostkę. Proponujemy, aby zamienić kwiaty na przybory szkolne i przekazać je najuboższym dzieciom. Gorąco zachęcamy, aby ten piękny i radosny dzień ślubu przyniósł też radość tym, których dzieciństwo nie mieni się najpiękniejszymi kolorami.