Dziś, w Wielką Sobotę w ogrodzie Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, Arcybiskup Józef Kupny poświęcił pokarm najuboższym mieszkańcom naszego miasta.

Dzięki hojności naszych darczyńców, Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przygotowała ponad 200 paczek żywnościowych dla osób korzystających na co dzień z łaźni i jadłodajni wrocławskiej Caritas.

Dzisiaj, w Wielką Sobotę Arcybiskup Józef Kupny, metropolita wrocławski spotkał się z najuboższymi mieszkańcami naszej archidiecezji, aby wspólnie pomodlić się, pobłogosławić pokarm oraz aby wraz z dyrektorem wrocławskiej Caritas, ks. Dariuszem Amrogowiczem rozdać przygotowane paczki.

Produkty, które znalazły się w torbach nie są przypadkowe. Nasi pracownicy i wolontariusze włożyli do nich produkty, dzięki którym osoby bezdomne i ubogie, które na co dzień korzystają z jadłodajni i łaźni wrocławskiej Caritas będą mogły same przygotować śniadanie wielkanocne. Przez cały Wielki Post, siostra Aneta Banyś, koordynator działania Punktu Pomocy Charytatywnej, łaźni i magazynu odzieży wrocławskiej Caritas rozdawała zaproszenia na paczki tym, którzy regularnie korzystają z łaźni. Dzięki temu mamy pewność, że pomoc trafiła do tych osób, które najbardziej jej potrzebują.