Abp Józef Kupny metropolita wrocławski 13 września br. poświęcił dom rekolekcyjno formacyjny wrocławskiej Caritas w Łebie. Odnowiony obiekt będzie służył w pierwszym rzędzie kapłanom naszej archidiecezji. Będą tu mogli przyjechać na własne rekolekcje, czy dni skupienia lub po prostu odpocząć.

 

kapelania_1_400

Dokonując poświęcenia Domu im. św. Jadwigi, Arcybiskup Wrocławski modlił się o błogosławieństwo dla gromadzącej się  w nim wspólnoty kapłanów, aby wiernie naśladowali przykład życia Jezusa. Przez wstawiennictwo św. Jadwigi prosił Ducha Świętego, by ich wspomagał we wszystkich trudach i zachował od pokładania złudnej nadziei w dobrach przemijających.

kapelania_3_400

Zmodernizowany budynek usytuowany jest obok domu, w którym wypoczywają seniorzy wyjeżdzający
w ramach Wyjazdowej Aktywizacji Seniorów. – Dzięki temu sąsiedztwu opieką duszpasterską mogą zostać objęte osoby wyjeżdzające na turnusy do Łeby – zaznacza ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas. Liczymy, że dzięki temu ożyje też nasza kaplica – dodaje. Większość turnusów dla seniorów rezerwowane jest przez całe parafie, które często wyjeżdżają wraz z duszpasterzem, dzięki czemu pobyt
w Łebie otrzymuje dodatkowy charakter formacyjny i duchowy.

kapelania_2_400

 

Dom rekolekcjo formacyjny otrzymał imię św. Jadwigi, patronki wrocławskiej Caritas. Pobyt w tym ośrodku może zachęcić kapłanów do bliższej współpracy z Caritas przez poznanie jej dzieł. Niemal wszystkie parafie uczestniczą w akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i innych, w wielu parafiach działają Parafialne Zespoły, jednak ponad połowa nie ma tej formy pomocy charytatywnej.

kapelania_4_400

Modernizacja domu, który przez ostanie lata nie był w pełni wykorzystany, była możliwa tylko dzięki osobistemu zaangażowaniu Metropolity Wrocławskiego abp Józefa Kupnego. Obiekt służy pokojami dla 18 osób. Kapłani już mogą rezerwować pokoje na pobyt w Łebie.

kapelania_5_400