O nas
Zakład Rehabilitacji w Małkowicach  działa od roku 2006. Na początku swojej działalności realizowano  zabiegi fizjoterapeutyczne odpłatne. W roku 2007 została podpisana umowa z NFZ na refundację świadczeń z zakresu rehabilitacji ambulatoryjnej.

Obecnie Zakład Rehabilitacji  obejmuje swoją opieką fizjoterapeutyczną pacjentów ambulatoryjnych głównie z terenu gminy Kąty Wrocławskie, pacjentów Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego i uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Małkowicach. Dla wszystkich korzystających ze świadczeń fizjoterapeutycznych (dotowanych i komercyjnych) placówka oferuje bogatą gamę zabiegów fizykoterapeutycznych, kinezyterapeutycznych,   masaży suchych i mechanicznych. Do dyspozycji pacjentów są gabinety, m.in.: masażu,  światłolecznictwa,  elektroterapii, hydroterapii, sala rehabilitacyjna, szatnia. Zakład przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, nie posiada barier architektonicznych.

Godziny otwarcia
Zakład Rehabilitacji czynny jest codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00

Rejestracja telefoniczna lub osobista od poniedziałku do piątku  od 8.00 do 15.00.

Fizykoterapia:

– VACO (masaż mechaniczny podciśnieniowy),

Inne:

– kinesiotaping.

W zależności od stanu chorobowego, stopnia zaawansowania choroby, wieku pacjenta itp. rodzaj zabiegu oraz jego dawka  dobierane są indywidualnie. Działanie jakie osiąga się poprzez zastosowanie odpowiednich dawek fizykalnych i metod terapeutycznych to przede wszystkim: działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, łagodzące stan zapalny ,stymulujące komórki do wzrostu i odnowy, likwidujące ból  , obrzęki, itp..

Zakład Rehabilitacji

Małkowice, ul. Klasztorna 1