Przygotowujemy się do organizacji Zjazdu Parafialnych Zespołów Caritas za pośrednictwem Internetu. Dla ułatwienia komunikacji nadajemy temu wydarzeniu nazwę WEBINARIUM PZC – czyli spotkanie w sieci internetowej( czytaj łebinarium).

Bardzo prosimy, aby każdy Zespół przygotował sobie urządzenie z dostępem do sieci internetowej tak abyśmy się mogli wirtualnie ze sobą połączyć, wspólnie pomodlić oraz omówić szereg spraw dotyczących działań wolontariatu w parafiach i diecezji.

Przygotowanie do spotkania online będzie przebiegało w kilku etapach.

Etap I:

Przesłanie diecezjalnemu koordynatorowi adresów mailowych, na które zostaną wysłane drogą elektroniczną zaproszenia do uczestnictwa w Zjeździe za pośrednictwem aplikacji TEAMS.

Prosimy aby każdy PZC do dnia 15 sierpnia wysłał  SMS-em bądź mailem swój adres mailowy. Może to być specjalny adres utworzony dla PZC lub dowolny inny (własny) do którego wolontariusze będą mieli łatwy dostęp w swoim urządzeniu.

Adresy mailowe wysyłamy na: adres – rjadwiszczak@wroclaw.caritas.pl  lub SMS na nr – 662 217 292.

Etap II:

Przygotowanie urządzenia i miejsca na spotkanie wolontariuszy.

Prosimy aby każdy Zespół uzyskał dostęp do urządzenia które obsłuży aplikację TEAMS i posiada dostęp do Internetu (komputer, tablet, smartphone). Zachęcamy, aby w razie jakichkolwiek trudności w pierwszym rzędzie poszukać rozwiązania wśród członków PZC, znajomych i krewnych (dzieci, wnuki, młodzież działająca w parafii, księża w parafii).

Prosimy o znalezienia miejsca w którym wszyscy członkowie Zespołu będą mogli się spotkać aby uczestniczyć w Zjeździe przed ekranem komputera(TV), tabletu itp. Ważne by w tym miejscu był dostęp do szybkiego Internetu. Może to być zarówno salka na parafii, jak i mieszkanie czy miejsce pracy któregoś z wolontariuszy.

Etap III:

Spotkanie testowe.

31 sierpnia w godz. 10.00 – 11.00 oraz 17.00 – 18.00 zrobimy spotkania testowe.

Prosimy, aby reprezentant każdego PZC był dostępny w jednej z wybranych przez siebie godzin spotkania testowego.  Spróbujemy się połączyć, pomachamy do siebie, sprawdzimy obecność, omówimy zasady korzystania i powiemy kiedy odbędzie się właściwe spotkanie.

Etap IV

Właściwe WEBINARIUM PZC/Zjazd Parafialnych Zespołów Caritas.

Spotkanie dla wszystkich członków PZC, czyli WEBINARIUM PZC odbędzie się w drugiej połowie września. O szczegółach poinformujemy w późniejszym terminie.