„Mocni w Duchu Świętym” z tym hasłem Caritas Archidiecezji Wrocławskiej odwiedziła na zakończenie  Tygodnia miłosierdzia parafię pw. Ducha Świętego we Wrocławiu. Pracownicy opowiadali o codziennej działalności w służbie potrzebujących i dostrzeganiu samego Chrystusa w proszących o pomoc.

Przed kościołem pw. Św. Ducha we Wrocławiu w niedzielę, 15 kwietnia, stanął namiot Caritas. ­ – To czytelny znak, że coś nadzwyczajnego dzieje się w parafii­ – wyjaśnia Robert Jadwiszczak, koordynujący wolontariat Caritas w diecezji. Przed każdą Eucharystią pracownicy wrocławskiej Caritas opowiadali w krótkiej katechezie o dziełach miłosierdzia w diecezji. – Caritas to dzieło każdego z nas, nie ich z Caritasu ale każdego wiernego diecezji wrocławskiej ­, zatem śmiało możemy powiedzieć, że pod naszą opieką, naszą czyli całego Kościoła wrocławskiego jest każdego dnia ponad 1000 osób w jadłodajniach, łaźni domach opieki czy na Warsztatach Terapii Zajęciowej – usłyszeli wierni w kościele.

W kazaniu, ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej,  zwracał uwagę, ze apostołowie zamknęli się w wieczerniku pełni strachu i lęków. – My też często jesteśmy do nich podobni, z zewnątrz wszystko wygląda pięknie, ale w środku pełni jesteśmy obaw. I do takich apostołów, do takich nas przychodzi Chrystus zmartwychwstały i mówi: Pokój Wam nie bójcie się, otwórzcie drzwi wieczernika i wyjdźcie na zewnątrz – zachęcał ksiądz. To wyjście to może być pomoc potrzebującym, jako wolontariusz, ofiarodawca albo po prostu pełne życzliwości zauważenie i pomoc najbliższym.

Po mszy wierni byli zachęcani przez wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas do składania ofiar na potrzeby wrocławskiej Caritas. Dzięki hojności wiernych parafii pw. Ducha Świętego udało się zebrać ponad 6 700 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

W namiocie pracownicy Caritas pomagali emerytom w wypełnieniu PIT – OP, który od ubiegłego roku wprowadził jako ułatwienie dla seniorów Urząd Skarbowy.  Teraz wystarczy wypełnić krótki druk, w którym podajemy tylko dane podstawowe takie jak: Pesel/NIP, Imię i nazwisko, datę urodzenia, Urząd Skarbowy i oczywiście podpisujemy. Wypełniony druk należy złożyć w swoimi Urzędzie Skarbowym lub wysyłać pocztą.