Zapraszamy do kibicowania podczas XI Dolnośląskiego Dnia Treningowego Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych, który odbędzie się 27 października br. w Dobroszycach.

 

plakat-rgb-1_3307

 

W imprezie sportowej weźmie udział ponad 120 reprezentantów Klubów Olimpiad Specjalnych z całego Dolnego Śląska z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębszym oraz z współistniejącymi z tym zaburzeniami aparatu ruchu lub z zaburzeniami sensorycznymi oraz osoby nie mające możliwości zrozumienia i przestrzegania zasad współzawodnictwa i przepisów sportowych.

_dsc5595_400

Podczas tego dnia nie jest ważne współzawodnictwo, ani kto będzie pierwszy na mecie, bowiem każdy z zawodników jest już zwycięzcą.
Sportowcy borykają się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami fizycznymi towarzyszącymi niepełnosprawności intelektualnej, ale mimo codziennej walki ze swoimi ograniczeniami w tym dniu będą przeżywać chwile radości i przyjemności, będą czuli dumę z zaprezentowanych umiejętności.

_dsc5719_400

Dzień treningowy ma za zadanie pokazać kibicom, rodzinom, ale przede wszystkim rodzicom i opiekunom tych osób korzyści, jakie płyną z systematycznej i konsekwentnej pracy terapeutycznej za pomocą zajęć ruchowych.
XI Dolnośląski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i współistniejącej przy tym niepełnosprawnością fizyczną, w tym roku odbędzie pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego.
Impreza ta organizowana jest w oparciu o współpracę Klubu Olimpiad Specjalnych „Radośni” Dobroszyce, Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska – Dolnośląskie ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Dobroszycach.

_dsc5847_400

Zawody odbędą się 27 października o godzinie 10 na terenie hali sportowej przy ul. Parkowej w Dobroszycach. Rozpocznie je uroczysta defilada uczestników podczas której zaprezentują się wszystkie kluby biorące udział w zawodach. (Warto podkreślić że w tym roku obchodzony jest jubileusz XXX-lecia ruchu Olimpiad Specjalnych w Polsce. W związku z tą uroczystością przewidziany jest udział delegatów z z Komitetu Krajowego oraz odznaczenie zasłużonych działaczy stowarzyszenia Medalem Olimpiad Specjalnych.

_dsc5855_400

Więcej zdjęć z poprzedniej edycji znajdą Państwo TUTAJ