Mała wrocławianka, Diana ma 3 lata i jest radosną, pełną życia dziewczynką. Niestety to tylko pozorne. Diana nie jest samodzielna, wymaga ciągłej opieki rodziców, nie rozwija się tak jak jej rówieśnicy. Powodem jest zespół Retta, rzadka choroba genetyczna, która powoduje, że Diana nie mówi, nie chodzi. Potrzebuje specjalistycznej, regularnej rehabilitacji, zajęć z komunikacji alternatywnej a także leczenia za granicą. Rodzina nie jest w stanie sfinansować tych wydatków bez pomocy.

Kliknij w zdjęcie aby pomóc.

Zespół Retta to rzadka choroba genetyczna, która dotyka prawie wyłącznie kobiety i objawia się kilka miesięcy po narodzinach. Jest to zaburzenie neurorozwojowe, co oznacza, że wpływa na funkcjonowanie mózgu, rdzenia kręgowego oraz systemu nerwów i komórek, które przekazują wiadomości między nimi a resztą ciała. Zespół Retta powoduje problemy fizyczne, psychiczne i behawioralne, a także padaczkę. Niestety nie ma lekarstwa na zespół Retta, ale różne terapie mogą pomóc w opanowaniu skutków choroby.

Diana jest jednym z takich dzieci. Rodzice tak bardzo chcą jej pomóc, chcą komunikować się z córeczką. Są na to naukowo udowodnione metody, niestety terapie wspierające dla osób z zespołem Retta jest kosztowne, przede wszystkim dlatego, że musi być bardzo regularne i długotrwałe.

Pomóżmy małej Dianie, jej rodzicom i młodszej siostrze Sofii.

Każda wpłata ma znaczenie, każda złotówka ma moc zmiany życia drugiego człowieka.