Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu zostało wyróżnione jako grupa podczas eliminacji XVII Opolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” .

 

Działalność laureatów opiera się na systematycznej pracy w ramach wolontariatu wśród uczniów szkoły, jak i na rzecz środowiska lokalnego. Do głównych działań należy zaliczyć pracę wśród uczniów naszej szkoły poprzez zbiórkę żywności, odzieży , artykułów szkolnych oraz współpracę z Brzeskim Centrum Medycznym ,Fundacją ,,Marko”, Caritas miasta Brzeg i fundacją ,,DKMS” i ,,dar szpiku”.

dscf6103_4896_01

Wolontariusze od dwóch lat wyróżniają się w organizowaniu dnia poświęconego oddawaniu szpiku kostnego ,podczas którego  można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. Akcja ta cieszy się dużym uznaniem w środowisku szkolnym i lokalnym, a znaczna liczba młodych ludzi ,którzy zarejestrowali się w bazie dawców może tylko cieszyć. Prócz tego typu przedsięwzięć wolontariusze wspierają uczniów naszej szkoły, odwiedzają dzieci w szpitalu ,osoby starsze w ich domach. Cała działalność uczy nas wrażliwości , tolerancji, promuje ideę wolontariatu w środowisku szkolnym i lokalnym.

dscf6109_4896

dscf6096_4896_02

24 maja w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu podsumowano XVII edycję Opolskiego Samorządowego konkursu nastolatków ,, 8 Wspaniałych ” , w którym udział brała młodzież poświęcająca swój wolny czas na pracę wolontaryjną . Wśród laureatów tegorocznej edycji jest nasze Szkolne Koło wolontariuszy Caritas. Jest to dla nas i podziękowanie i motywacja do pracy na przyszłość. Dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy zaangażowali się w tym roku szkolnym w pracę wolontaryjną.

Tomasz Wypych

Opiekun SKC

dyplom_3510