Fundacja HILFSGEMEINSCHAFT FüR KRANKE UND BEHINDERTE IN POLEN e. V. przekazała Caritas Archidiecezji Wrocławskiej wózki inwalidzkie.

_dsc1473-001_400

Josef Pawliczek, założyciel fundacji nonprofit HILFSGEMEINSCHAFT FüR KRANKE UND BEHINDERTE IN POLEN e. V. przekazał Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, dla potrzebujących pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016,  pięć wózków inwalidzkich.

_dsc1455-001_400

Fundacja zajmuje się pozyskiwaniem dla osób niepełnosprawnych zamieszkujących na terenie Polski niezbędny do codziennego życia sprzęt rehabilitacyjny. Wrocławska Caritas w trosce o osoby niepełnosprawne prowadzi wypożyczalnie sprzętu medycznego. W swojej ofercie mamy specjalistyczne łóżka, balkoniki, koncentratory tlenu, kule… – więcej informacji można przeczytać TUTAJ.

_dsc1446-001_400

Wózki przekazane przez fundacje będą służyły nie tylko pielgrzymom, którzy przybędą do ośrodków Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, aby wspólnie z innymi przeżywać Światowe Dni Młodzieży, ale też będą wypożyczone osobom, które bez wózka inwalidzkiego nie mogą samodzielnie się poruszać, a nie stać je na zakup takiego sprzętu.

Za dary serdeczne Bóg zapłać!

_dsc1475-001_400