Wrocławskie obchody XXXI Światowego Dnia Chorego rozpoczęły się 10 lutego w archikatedrze. Osoby z niepełnosprawnościami, chorzy oraz ich opiekunowie przygotowali liturgiczną oprawę Mszy św. której  przewodniczył bp Maciej Małyga.

W homilii zaznaczył, że Boże obietnice niosą pociechę. – On pozwoli inaczej patrzeć na całą naszą rzeczywistość, również na cierpienie, jakieś braki, słabości, którymi jesteśmy dotknięci.  (…) Pan Bóg ciągle ten świat naprawia i na pewno doprowadzi go do pełnego zdrowia, choć pewnie trzeba trochę cierpliwości w tej drodze – podkreślił. Przypominał również, że Jezus tę drogę już przeszedł – wziął krzyż, zaniósł go na Golgotę i tam umarł za nas wszystkich. -“Tam, gdzie Go ukrzyżowano był ogród, a w grodzie grób…”. – To jest historia człowieka. Od ogrodu na początku, w którym wszystko było dobre, przez ogród zmartwychwstania, aż po koniec naszych czasów, kiedy znów stworzenie będzie takim jakim chce tego Bóg.- wyjaśniał biskup Maciej.

Podczas Eucharystii udzielony został również sakrament namaszczenia chorych. Bp. Maciej tłoczyły jego znaczenie oraz wyjaśniał kto może z niego skorzystać. Na zakończenie Eucharystii uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dobroszycach dziękując biskupowi podarowali mu ręcznie robioną ceramikę użytkową.

Po Mszy św. chorzy wraz z opiekunami, udali się na ciepły poczęstunek do auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Po posiłku odbyła się szaleńcza karnawałowa zabawa z tańcami i śpiewem przygotowanymi prze podopiecznych wrocławskiej Caritas.

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej niesie codziennie wsparcie chorym w hospicjum domowym obecnie pod jego opieką jest 450 pacjentów. W ubiegłym roku przyjęto 446 nowych osób.

W Zakładzie pielęgnacjno- opiekuńczym w Małkowicach w ubiegłym roku  pod naszą opieką było  52 osoby potrzebujący całodobowej troski medycznej i opieki pielęgniarek.

Prowadzimy również pielęgniarstwo środowiskowe. W 2022 r. zarejestrowany było 6700 pacjentów.

Położne środowiskowe miały pod swoją opieką 2298 pacjentek.

Prowadzimy również medycynę szkolną. Pod opieką pań higienistek- pielęgniarek jest 6927 uczniów.

Z opieki długoterminowej korzysta 43 pacjentów.

W pięciu Warsztatach Terapii Zajęciowej dorosłe osoby z niepełnosprawnościami zdobywają praktyczne umiejętności z zakresu samoobsługi oraz prostych zadań warsztatowych.

W specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Dobroszycach prowadzone są zajęcia dla ponad 70  dzieci i młodych dotkniętych różnymi niepełnosprawnościami.