Wesprzyj akcję "Niosę Dobro"

Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas Archidiecezji Wrocławskiej organizuje akcję Niosę Dobro.

Ponieważ sytuacja panująca w naszym kraju spowodowana epidemią cały czas jest bardzo trudna, dlatego również w tym roku apelujemy nie tylko o zatroszczenie się o naszych starszych sąsiadów, ale również o pomoc w niesieniu wsparcia dla korzystających z jadłodajni i łaźni Caritas.

– Nie możemy zapomnieć o konieczności zatroszczenia się o osoby najuboższe i w kryzysie bezdomności – przypomina ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas. – Szczególnie teraz , kiedy problemy związane z pandemią dotykają nas wszystkich, możemy łatwo zapomnieć o tych najbardziej potrzebujących .Wystrzegajmy się tego ,wszak to w nich, w ich cierpieniu i ubóstwie często najpełniej możemy dostrzec oblicze naszego Zbawiciela.- podkreśla ks. dyrektor.

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przygotowuje paczki żywnościowe dla osób dotkniętych bezdomnością – To paczki z podstawowymi artykułami – mówi Michał Brzezicki, koordynator jadłodajni Caritas. – Nasi podopieczni znajdą w nich: chleb, konserwy, sery, cukier, herbatę wędliny zupę w torebce oraz coś słodkiego. To artykuły które można spożyć bez specjalnego przygotowania.– wyjaśnia koordynator.

Zazwyczaj prosiliśmy o przekazywanie nam żywności bezpośrednio do biura Caritas lub do Parafialnych Zespołów – wyjaśnia Robert Jadwiszczak, koordynator wolontariatu – ze względu na panującą w kraju sytuację prosimy aby swoją chęć niesienia pomocy wyrazić bezdotykowo – dopowiada .W tym roku naszą akcję rozpoczynamy w Środę Popielcową.

Zachęcamy by wesprzeć akcję „Niosę dobro” wpłacając kwotę potrzebna na zakup paczki. Pracownicy Caritas przygotują odpowiednie pakiety i rozdadzą tak, aby nie narażać na niebezpieczeństwo zarówno potrzebujących jak i darczyńców.