Podsumowując rok 2020 w Caritas Archidiecezji Wrocławskiej pokazujemy 10 najciekawszych akcji organizowanych przez nas. Dziękujemy wszystkim dobrodziejom i dobroczyńcom, wolontariuszom i pracownikom, dzięki którym mogliśmy podjąć tak wiele działań na rzecz osób potrzebujących.

1. W Klubowym Centrum Aktywności Dzieci I Młodzieży otwarta została nowa kuchnia z której będą korzystać mali podopieczni wrocławskiej Caritas. Jej zakup i wyposażenie pochodzi ze środków zebranych podczas Orszaku Trzech Króli jako „Dar mędrców”.   -Zależało mi na tym, aby kuchnia mogła służyć dzieciom każdego dnia, aby uczyły się  przygotowania zwykłych, prostych  i smacznych potraw, ale również żeby zadbały o ich estetyczne podanie i posprzątanie po przygotowaniu –mówi Michał Brzezicki. http://wroclaw.caritas.pl/2020/02/13/12998/

2.    Wolontariusze Caritas i Fundacji KGHM Polska Miedź  przygotowują paczki dla seniorów. Jest to kontynuacja organizowanej przez Caritas Polska akcji #PomocDlaSeniora. Paczki możemy przygotować dzięki uprzejmości głównego  sponsora, którym jest Fundacja KGHM Polska Miedź. Żołnierze 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej sprawnie zapakowali i dostarczyli żywność do Parafialnych Zespołów Caritas
http://wroclaw.caritas.pl/2020/11/19/350-paczek-dla-seniorow-od-fundacji-kghm/
http://wroclaw.caritas.pl/2020/10/30/czysta-pomocdlaseniora/ https://caritas.pl/blog/2020/12/14/dwa-tysiace-paczek-dla-wroclawskich-seniorow/        

3.    Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przygotowuje paczki żywnościowe dla osób dotkniętych bezdomnością – To paczki z podstawowymi artykułami – mówi Michał Brzezicki, koordynator jadłodajni Caritas. – Nasi podopieczni znajdą w nich: chleb, konserwy, sery, cukier, herbatę wędliny zupę w torebce oraz coś słodkiego. To artykuły które można spożyć bez specjalnego przygotowania.– wyjaśnia koordynator.

http://wroclaw.caritas.pl/2020/04/11/500-paczek-dla-najubozszych

http://wroclaw.caritas.pl/2020/04/30/niosedobro-na-majowke/

4.    Wrocławska Caritas włącza się w projekt #WdzięczniMedykom, który jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez szpitale i personel medyczny w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. – Wspólnie z Urzędem Wojewódzkim, z KGHM Polska Miedź podjęliśmy akcję wsparcia jednostek leczniczych –wyjaśnia ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. – Nasza akcja jest przede wszystkim kierowana do szpitali, Domów Pomocy Społecznej,  tych miejsc gdzie seniorzy muszą być otoczeni szczególną troską i opieką i szczególnymi warunkami – dodaje dyrektor.

http://wroclaw.caritas.pl/2020/05/13/wdziecznimedykom-docieraja/

http://wroclaw.caritas.pl/2020/11/18/3-respiratory-dla-szpitali/

http://wroclaw.caritas.pl/2020/11/12/automatycznie-zapisany-szkic/a

 

5.    Mija 115 lat od założenia Caritas we Wrocławiu. Więcej o historii powstania można przeczytać tutaj

http://wroclaw.caritas.pl/2020/05/24/115-lat-caritas-we-wroclawiu/

 

 

 

6.    W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizujemy wypoczynek letni dla naszych podopiecznych.

http://wroclaw.caritas.pl/2020/07/03/wakacje-z-wigilijnego-dziela-pomocy-dzieciom/

 

 

 

7.    Pudełka szczęścia w Dzień Dziecka trafiły do najmłodszych. Dzięki środkom pozyskanym przez  Caritas Polska udało się 1 czerwca rozdać paczki z zabawkami, słodyczami i edukacyjnymi kolorowankami. Żołnierze z 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomogli w spakowaniu i rozwożeniu prezentów we Wrocławiu.

http://wroclaw.caritas.pl/2020/06/02/dzien-szczescia/

 

8.    Tegoroczna zbiórka żywności odbędzie się w pod hasłem „Adwent? Tak. Pomagam!” Ze względu na pandemię przeprowadzana będzie w zmienionej formie. Ponieważ nie może być ona organizowana tak jak co roku w sklepach dlatego poprosiliśmy o pomoc księży proboszczów. Chcemy, by w swoich kościołach ustawili kosze, do których wierni będą wkładać produkty żywnościowe, z których później zostaną przygotowane paczki dla osób potrzebujących.

http://wroclaw.caritas.pl/2020/11/24/adwent-tak-pomagam/

9.    W  Dobroszowie Oleśnickim odbyło się uroczyste otwarcie nowej placówki Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

http://wroclaw.caritas.pl/2020/09/25/nowy-warsztat-terapii-zajeciowej/

 

 

10. W ramach obchodów Tygodnia Ubogich pracownicy i wolontariusze nawiedzili cmentarz , na którym znajdują się groby osób samotnych i bezdomnych.

http://wroclaw.caritas.pl/2020/11/20/14666/

 

 

 

Tak też pomagamy…