Zabawki, słodycze, a także edukacyjne kolorowanki uczące bezpiecznych zachowań w czasie epidemii rozdane zostały dzieciom w dniu ich święta. 250 paczek przekazanych ze środków Caritas Polska sprawiło wielką radość maluchom.

– Nie mieliśmy zbyt wiele czasu przez nasze dorosłe problemy związane z epidemią. Ale nie mogliśmy pozwolić aby najmłodsi w tym dniu pozostali bez radości. Dzięki szybkiej akcji Caritas Polska udało nam się przekazać 250 pudełek szczęścia do Parafialnych Zespołów Caritas, aby trafiły do rodzin, które w tym czasie szczególnie doświadczyły kłopotów materialnych.  – wyjaśnia ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

 

W Dniu Dziecka odbywa się wiele zabaw i wydarzeń dla dzieci, jednak ze względu na zalecenia sanitarne w tym roku takie spotkania nie mogły się odbyć.

– Staraliśmy się choć w ten drobny sposób dać znać naszym podopiecznym, że cały czas o nich pamiętamy. Dlatego poprosiliśmy wojsko by jeździło z nami. To żołnierze w mundurach, hełmach i kamizelkach rozdawali dzieciom łakocie. W ten sposób świętowanie mogło się odbyć w ich domach – mówi Michał Brzezicki, kierownik Klubowego Centrum Aktywności Dzieci I Młodzieży Caritas we Wrocławiu.

Do diecezjalnych Caritas trafiło 10 000 pudełek oraz została przekazana łącznie pula 200 000 zł na zakup słodyczy i zabawek. Do każdego prezentu dodana został edukacyjna kolorowanka pełna łamigłówek i zabaw dla dzieci.