Nowe pojazdy w służbie Caritas.

Opublikowany przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej Piątek, 5 kwietnia 2019

– Nieustannie troszczymy się aby nasza posługa mogła dotrzeć tam gdzie jest najbardziej potrzebna – opowiada ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas. – Tysiące kilometrów jakie pokonują nasi pracownicy to tysiące kilometrów dobra jakie dociera do potrzebujących.

 

– W ciągu roku nasz samochód przejeżdża nawet 40 000 kilometrów. – wylicza Krzysztof Gawroński, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dobroszycach i Sycowie, do którego trafi jeden z nowych pojazdów. – To samochód dostosowany do przewozu osób na wózkach. Co bardzo istotne, zmieści 8 pasażerów na fotelach i osobę na wózku – dodaje z radością kierownik. Zakup specjalnie dostosowanego pojazdu został dofinansowany prze Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Samochody to zwykłe narzędzia pracy, ale od ich sprawności i bezpieczeństwa osób nimi się poruszających, zależy bardzo wiele. Busy Warsztatów Terapii Zajęciowej przywożą i odwożą osoby z niepełnosprawnościami na zajęcia, W domach opieki potrzebne są do przewozu zakupów czy środków opatrunkowych, w Centralnym Ośrodku Caritas nieustannie trzeba odbierać dary czy załatwiać różnorodne sprawy urzędowe. Dlatego w ostatnich latach ogromny nacisk został położony na pozyskanie nowych i bezpiecznych pojazdów dla jednostek  wrocławskiej Caritas. Kilkanaście samochodów służy pielęgniarkom hospicjum, trzy nowe busy dostosowane do przewozu niepełnosprawnych wykorzystywane są na potrzeby warsztatów terapii zajęciowej, a kilka nowych samochodów jeździ jako wyposażenie pozostałych placówek i jednostek Caritas.