Uroczyste otwarcie IX oławskich Pól Nadziei ph. „Każda kropla dobroci czyni morze nadziei” dobędzie się 25 października br. o godz. 10.00 w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Oławie. Serdecznie zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy Państwa na uroczyste otwarcie IX oławskich Pól Nadziei ph. „Każda kropla dobroci czyni morze nadziei”, które odbędzie się dnia 25 października br. o godz. 10.00 w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego w Oławie przy Placu Zamkowym 15.

 

Akcja Pola Nadziei organizowana jest przez Hospicjum Domowe Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w Oławie, w którą chętnie włączają się uczniowie oławskich szkół.
Po uroczystym otwarciu akcji w Sali Rycerskiej Urzędu Miejskiego, w klimacie nadziei i radości uczniowie oławskich szkół biorą udział w marszu na miejskim rynku, któremu towarzyszy wspólnie przygotowany śpiew znanej piosenki zespołu “2+1” – “Więc chodź pomaluj mój świat”. Marsz ten ma na celu pokazanie solidarności z osobami ciężko chorymi na nowotwory, w tym pacjentami Hospicjum.

Po marszu, na wcześniej przygotowanych rabatkach sadzone są cebulki kwitowe, z których na wiosnę wyrastają piękne żonkile. Następnie żonkile rozdawane są darczyńcą podczas kwest, a za zebrane pieniądze kupowany jest potrzebny do opieki nad chorymi sprzęt medyczny.