Interesujące wycieczki, spacery i kąpiele w morzu, ciekawe konkursy i zabawy, pogodne wieczory przy ognisku i muzyce, spotkania formacyjne – a to wszystko i wiele więcej dla dzieci i młodzieży zorganizowaliśmy w ramach Letniej Akcji Caritas.

Wczoraj, 24 sierpnia do Wrocławia wrócił autokar z uczestnikami ostatniego już turnusu Letniej Akcji Caritas. Łącznie w pięciu czternastodniowych turnusach wypoczywało 400 dzieci i młodzieży szkolnej z archidiecezji Wrocławskiej pod czujnym okiem 50 wolontariuszy.

W ośrodku w Ulinii koło Łeby na uczestników kolonii oprócz gier i zabaw na świeżym powietrzu, śpiewów przy ognisku i spotkań formacyjnych czekały wycieczki na plażę, a tam zabawy i kąpiele w morzu pod czujnym okiem naszego ratownika. Zorganizowane zostały również wycieczki do Gdańska, zwiedzanie fokarium oraz oglądanie występów artystycznych w cyrku. Niezapomnianą atrakcją dla wszystkich był rejs statkiem po morzu. Na żadnym turnusie nie zabrakło pasowania na Wilka Morskiego oraz ducha rywalizacji podczas zabaw drużynowych oraz konkursów, np. na Miss i Misstera kolonii.

Serdecznie podziękowania kierujemy do zaangażowanych w akcję wolontariuszy, którzy gotowi byli podjąć wyzwanie i spełniać się jako kierownicy kolonii.

Letnia Akcja Caritas to możliwość wyjazdu i odpoczynku w nadmorskim kurorcie dla dzieci, których rodziców nie stać, aby zafundować swoim pociechom wyjazd podczas letnich wakacji. Część akcji finansowana jest ze sprzedaży świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w okresie świąt Bożego Narodzenia. Pozostała część kwoty finansowana jest przez rodziców i dzięki wsparciu Parafialnych Zespołów Caritas.