Wizyta w Fokarium, rejs po Bałtyku, zawody sportowe i aktywny odpoczynek na plaży to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla 400 dzieci wypoczywających na koloniach Caritas.

W sobotę, 24 czerwca br. z Wrocławia wyjechały autokary z I turnusem kolonijnym. W Ulinii koło Łeby pod czujnym okiem opiekunów i wychowawców kolonijnych wypoczywa 80 dzieci. Ośrodek jest umiejscowiony tuż przy granicy Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie jak z przekąsem mówi ks. Dyrektor Dariusz Amrogowicz – Nic nie ma – nie ma szybkiego Internetu, nie ma dobrego zasięgu w telefonach komórkowych, jest za to las, przyroda, natura i świeże powietrze, czyli wszystko to co jest potrzebne, aby unieść głowę z nad smartfonu i rzeczywiście odpocząć. Na dzieci i młodzież czekają boiska do różnorodnych gier, miejsce na ognisko i świetlica na pogodne wieczory. Niedaleko stąd na plaże i do Łeby – letniej stolicy Polski. Wokół wiele atrakcji – Bałtyk ze swoją ofertą turystyczną, rejsami po morzu, Słowińskim Parkiem Narodowym, wydmami, lasami i jeziorami. Dla dzieci to niezwykła przygoda. Często to pierwszy w życiu wyjazd tak daleko od domu, dlatego nad wszystkim czuwa bardzo zaangażowana kadra wychowawców.

Na kolonie wyjeżdżają dzieci, których rodziny w ciągu roku są pod opieką Parafialnych Zespołów Caritas. Dofinansowanie pochodzi w pierwszym rzędzie ze sprzedaży świec Wigilijnego Dzieła Caritas i paschalików wielkanocnych. Zespoły parafialne same również starają się o dofinansowanie wypoczynku organizując kwesty i przy parafialne kiermasze. Dzięki tym ofiarom 400 dzieci z naszej archidiecezji na 5 turnusach będzie mogło wypocząć nad polskim morzem.

Wspomóż Letnią Akcje Kolonijną